Voittajat 13-15.12
Helsinki Winner
ADB Echo: VAL EH
Queen Dancing Schokolate Aza of Echo: JUN EH 2
Pohjoismaiden Voittaja
ADB Echo: VAL ERI 3
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: JUN EH
Voittaja, tuomarina Charlotte Orre
ADB Echo: VAL ERI
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: JUN ERI 3 SA
ADB Echo: VAL EH
Queen Dancing Schokolate Aza of Echo: JUN EH 2
Pohjoismaiden Voittaja
ADB Echo: VAL ERI 3
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: JUN EH
Voittaja, tuomarina Charlotte Orre
ADB Echo: VAL ERI
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: JUN ERI 3 SA
KAS Agility kisat 07.12
A'Dreams Black Echo
0, -2,23, LUVA, SERT-> Siirto 2-luokkaan
0, -2,23, LUVA, SERT-> Siirto 2-luokkaan
Jyväskylä Int. 16.11.
Metsätien Mini Absinthe: PEK 1 KP ROP-pentu
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: JUN ERI 2 SA
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: NUO ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: JUN ERI 2 SA
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: NUO ERI 1 SA PU 4 VARA-SERT
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Baltic Winner, Riga Latvia 09.11
Tuomarina Marko Lepasaar, Ee
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 2 VARA-CACIB
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: AVO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB VSP BALTIAN VOITTAJA!
Queen Dancing Shokolate Aza of Echo: JUN ERI 1 SA JUN-SERT PN 3 BALTIAN J-VOITTAJA
(ROP A'Dreams Black Edina)
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 2 VARA-CACIB
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: AVO ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB VSP BALTIAN VOITTAJA!
Queen Dancing Shokolate Aza of Echo: JUN ERI 1 SA JUN-SERT PN 3 BALTIAN J-VOITTAJA
(ROP A'Dreams Black Edina)
Tartu Int. Viro 02&03.11
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo:
03.11 JUN ERI 1 SA JUN-SERT
02.11 JUN EH 1
03.11 JUN ERI 1 SA JUN-SERT
02.11 JUN EH 1
Seinäjoki Int. 20.10
Tuomarina Tapio Ranta
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: AVO ERI 2
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 3 SA
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: JUN EH 1
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: AVO ERI 2
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 3 SA
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: JUN EH 1
Kääpiöpinsereiden erikoisnäyttely 05.10
Tuomarina Marianne Holm ja Anneli Alfthan
A'Dreams Black Echo: VAL ERI4 SA
Metsätien Mini Absinthe: PEK 1 KP ROP-pentu
A'Dreams Black Echo: VAL ERI4 SA
Metsätien Mini Absinthe: PEK 1 KP ROP-pentu
Mäntyharju KR 31.08
tuomarina Pirjo Aaltonen
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: PEK 1 KP ROP-pentu
Queen Dancing Shocolate Aza of Echo: PEK 1 KP ROP-pentu
KAS agilitykisat 17&18.08
ADB Echo mini 1
A-rata 5 rv
B-rata HYL
C-rata 5 rv
D-rata 0, -2,66 -> LUVA
A-rata 5 rv
B-rata HYL
C-rata 5 rv
D-rata 0, -2,66 -> LUVA
Joensuu Int. 10&11.08
10.08, Tuomarina Elina Haapaniemi
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 2 SA PU 3
11.08, Tuomarina Adam Otrowski
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 2 SA PU 2 VARA-CACIB
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 2 SA PU 3
11.08, Tuomarina Adam Otrowski
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 2 SA PU 2 VARA-CACIB
Haapajärvi RN. 04.08
Tuomarina Marjo Järventölä
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: NUO ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: NUO ERI 1 SA PU 3 VARA-SERT
Iisalmi Int. 03.08
Tuomarina Roberto Schill
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: NUO EH 4
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: NUO EH 4
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB VSP
Tornio Int. 21.07
Tuomarina Mona Selbach, Norja
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 4 SA
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 4 SA
Ylivieska Int. 20.07
Tuomarina Saija Juutilainen
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP-3
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP-3
Oulu Int. 14.07
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 3 PU 4
Oulu Int. 13.07
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: NUO ERI 2
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 3 SA PU 4
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 3 SA PU 4
Piteå Int. 07.07
Tuomarina Shaun Watson, Kypros
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP- 3
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP RYP- 3
Terveystutkimuksia 01.07
Eläinlääkäri Kaisa Wickström
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo:
Silmät: Terveet
Polvet: 0/0
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo:
Silmät: Terveet
Polvet: 0/0
Luonnetesti 29.06
Tuomareina Lauri Ojala ja Jari Keinänen
A'Dreams Black Echo:
Toimintakyky: +1 kohtuullinen
Terävyys: +1 kohtuullinen ilman jäljelle jäävää hyökkäyshalua
Puolustushalu: +3 kohtuullinen, hillitty
Taisteluhalu: +2 kohtuullinen
Hermorakenne: +1 hieman rauhaton
Temperamentti: +1 erittäin vilkas
Kovuus: +3 kohtuullisen kova
Luoksepäästävyys: +2b luoksepäästövä, hieman pidättyväinen
Laukauspelottomuus: ++ laukauskokematon
LTE 145 p.
A'Dreams Black Echo:
Toimintakyky: +1 kohtuullinen
Terävyys: +1 kohtuullinen ilman jäljelle jäävää hyökkäyshalua
Puolustushalu: +3 kohtuullinen, hillitty
Taisteluhalu: +2 kohtuullinen
Hermorakenne: +1 hieman rauhaton
Temperamentti: +1 erittäin vilkas
Kovuus: +3 kohtuullisen kova
Luoksepäästävyys: +2b luoksepäästövä, hieman pidättyväinen
Laukauspelottomuus: ++ laukauskokematon
LTE 145 p.
Rovaniemi Int. 23.06
Tuomarina Svante Frisk (SE)
ADB Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
ADB Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 CACIB ROP
Kotka Int. 16.06
ADB Echo: VAL ERI 2 SA PU 4
Erikoisnäyttely Porvoo 15.06
ADB Echo: VAL ERI 2 SA
Eestin Voittaja 01.06
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 2 SA PU 2 VARA-CACIB
ADB Echo & Edina ROP-pari
ADB Echo & Edina ROP-pari
Tervetuloa kotiin Candy!
Rovaniemi Rn 09.05
Tuomari: Irina Poletaeva
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Tampere Int. 05.05.
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 2 SA PU 3
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN EH
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN EH
Rakvere KR (Eesti) 20 & 21.04
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN ERI 4
Glamoureton Donna Karan: AVO ERI 3
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN EH
Glamoureton Donna Karan: AVO ERI 2 SA PN 3 SERT
Glamoureton Donna Karan: AVO ERI 3
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN EH
Glamoureton Donna Karan: AVO ERI 2 SA PN 3 SERT
Vaasa Int. 12.04
ADB Echo: VAL ERI 2 SA PU 4
Tallinna Winner 11-12.04
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN ERI 4
ADB Echo: VAL ERI 2 SA
Glamoureton Donna Karan: AVO ERI 3
(Saksanpaimenkoira) Hopianranta Doli: AVO EH
ADB Echo: VAL ERI 2 SA
Glamoureton Donna Karan: AVO ERI 3
(Saksanpaimenkoira) Hopianranta Doli: AVO EH
Lappeenranta KR 31.04
Tuomari: Gunnel Holm
ADB Echo: VAL ERI 3 SA
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
ADB Echo: VAL ERI 3 SA
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN ERI 1 SA PU 2 SERT
Agility 16.03 Haukipudas
Tuomarina Anders Virtanen
A'Dreams Black Echo
Mini 1, A-rata: Sijoitus 1, aika -5,35 -> LUVA
A'Dreams Black Echo
Mini 1, A-rata: Sijoitus 1, aika -5,35 -> LUVA
Gröningen (NL) Int. 02.03
Tuomarina Hans Almgren (SE)
A'Dreams Black Echo VAL ERI 1 PU 1 CACIB SERT ROP-> C.I.B.!!!
A'Dreams Black Echo VAL ERI 1 PU 1 CACIB SERT ROP-> C.I.B.!!!
Tuusniemi Rn. 24.02
Tuomarina Antonio Di Lorenzo
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN ERI 3
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 2
Glamoureton Donna Karan: AVO ERI 3 SA
Zilber Vasserfal Eclipse of Echo: JUN ERI 3
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU 2
Glamoureton Donna Karan: AVO ERI 3 SA
Kajaani Int. 12-13.01
Kääpiöpinserit, tuomarina Ralf Campbell, Norja
Zilber Vasserfall Eclipse of Echo: JUN ERI 1 SA
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU1 CACIB ROP RYP-4
12.01 Agility kisat. ADB Echo Mini 1 luokassa sija 4
Saksanpaimenkoira
Hopianranta Doli: AVO ERI 4 SA
Zilber Vasserfall Eclipse of Echo: JUN ERI 1 SA
A'Dreams Black Echo: VAL ERI 1 SA PU1 CACIB ROP RYP-4
12.01 Agility kisat. ADB Echo Mini 1 luokassa sija 4
Saksanpaimenkoira
Hopianranta Doli: AVO ERI 4 SA